head

 

Konkurs na stypendystę doktoranta  Szkoły Doktorskiej w ramach grantu PRELUDIUM BIS w Zakładzie Biologii Medycznej  Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie


Poszukujemy kandydata na stypendystę doktoranta do realizacji projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu PRELUDIUM BIS-2.  Proponujemy stypendium naukowe wypłacane przez 48 miesięcy w wysokości 5 000 PLN. Rozpoczęcie studiów doktorskich od 1.10.2021 r. w Szkole Doktorskiej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.


Wymagania
:

 1. Tytuł zawodowy magistra w dyscyplinie biotechnologia/biochemia/biologia molekularna (ewentualnie zaświadczenie o złożeniu pracy dyplomowej).
 2. Umiejętność strategicznego planowania pracy laboratoryjnej.
 3. Doświadczenie w pracy w laboratorium biologii molekularnej.
 4. Mile widziane dokumenty potwierdzające znajomość technik laboratoryjnych. (certyfikaty ze szkoleń, publikacje naukowe, których kandydat jest współautorem, doniesienia konferencyjne, których kandydat jest współautorem).
 5. Znajomość biostatystyki na poziomie umożliwiającym kompleksową analizę wyników.
 6. Znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na czytanie
  i pisanie prac naukowych oraz prezentację i dyskusję otrzymanych wyników na konferencjach międzynarodowych (potwierdzone certyfikatem).
 7. Gotowość do wyjazdu na kilkumiesięczny naukowy staż zagraniczny.
 8. Umiejętność pisania prac naukowych i projektów badawczych.

Opis zadań:

Projekt będzie realizowany przez doktoranta w ramach 4 letniej Szkoły Doktorskiej PUM w Szczecinie. Stypendysta uczestniczyć będzie w realizacji wszystkich zadań badawczych projektu pt: „Epigenetyczna modulacja szlaku sygnałowego S1P/S1PR1 w zapaleniu okrężnicy i transformacji nowotworowej u pacjentów z pierwotnym stwardniającym zapaleniem dróg żółciowych”. Projekt jest częścią wieloletnich badań nad patogenezą autoimmunologicznych cholestatycznych chorób wątroby, takich jak: pierwotne zapalenie dróg żółciowych (ang. PBC) oraz pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych (ang. PSC) ze współistniejącym wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego (ang. UC).  W projekcie będą stosowane następujące techniki badawcze: hodowle linii komórkowych; transfekcja komórek; analiza ekspresji genów na poziomie RNA i białka; przygotowanie preparatów
i analiza obrazów za pomocą mikroskopii konfokalnej oraz microRNA in situ hybrydyzacja.

Wyłoniony w konkursie młody naukowiec uzyska stypendium w wysokości 5.000 PLN i będzie miał możliwość odbycia półrocznego stażu zagranicznego, dodatkowo finansowanego Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA). Doktorant będący uczestnikiem projektu PRELUDIUM BIS 2 jest zobowiązany do uzyskania stopnia doktora w terminie do 12 miesięcy od zakończenia realizacji projektu, czyli do dnia 30.09.2026 r.

 

 Typ konkursu NCN: PRELUDIUM BIS- 2

 

Kierownik grantu: dr hab. Agnieszka Kempińska  - Podhorodecka,

Zakład Biologii Medycznej, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie  

 1. Powstańców Wielkopolskich 72 (budynek MCD1)

70-111 Szczecin; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

https://orcid.org/0000-0002-7513-8640;

http://www.medbiol.com/pracownicy-naukowo-dydaktyczni/adiunkt

 

Termin składania ofert: od 18.06.2021 r. do 19.07.2021, liczy się data wpływu

Forma składania ofert: e-mail na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    


Warunki zatrudnienia: Stypendium naukowe w wysokości 5.000 PLN miesięcznie, wypłacane przez 48 miesięcy.

 

Dodatkowe informacje:

Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie dokumentów na adresy e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  z kopią do wiadomości  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    

 1. CV uwzględniające aktualne dane teleadresowe, dotychczasowe osiągnięcia naukowe, publikacje w czasopismach naukowych, wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych, nagrody, staże naukowe krajowe i zagraniczne, udział w projektach badawczych, oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.
 2. List motywacyjny z opisem zainteresowań naukowych.
 3. Kopii dyplomu ukończenia studiów magisterskich lub zaświadczenie o złożeniu pracy dyplomowej.
 4. Ocena kandydatów będzie odbywać się zgodnie z wytycznymi w dokumentacji konkursowej:

https://ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/uchwaly-rady/2019/uchwala25_2019-zal1.pdf

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo przeprowadzenia rozmowy z wybranymi kandydatami (o miejscu i czasie rozmowy kandydaci zostaną poinformowani drogą elektroniczną).

Szczecin, 18.06.2021 r.

 


Drodzy Studenci!


Witamy w nowym Roku Akademickim!
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową naszego Zakładu, gdzie znajdą Państwo między innymi informacje na temat prowadzonych u nas zajęć, materiały niezbędne do ćwiczeń czy godziny konsulatacji z prowadzącymi.
Mamy nadzieję, że nowy Rok Akademicki będzie zarówno dla Państwa jak i dla nas niezwykłą przygodą.

W wolnej chwili zapraszamy także do zapoznania się z dorobkiem naukowym naszego Zakładu.

Ponieważ chcielibyśmy, aby strona była jak najbardziej przyjazna dla odwiedzających, oraz aby umieszczone informacje były dla Państwa pomocne, prosimy o opinie, komentarze, a także propozycje dotyczące działania i szaty graficznej strony, które można zgłaszać Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 


 

Zachęcamy studentów do uczestnictwa w badaniach prowadzonych w ramach Koła Naukowego Zakładu Biologii Medycznej.

Osoby chętne, do przystąpienia do Koła Naukowego Zakładu Biologii Medycznej, proszone są o zgłaszanie się do Opiekuna Koła: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.